
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 60 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 32 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 6 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$5.43223
Ext.Price$5.43223
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.43223 | $5.43223 |
| 10 | $4.23703 | $42.37030 |
| 25 | $3.56078 | $89.01950 |
| 50 | $3.49127 | $174.56350 |
| 100 | $3.42314 | $342.31400 |
| 300 | $3.31029 | $993.08700 |
